פומיקי - דר' עדי אדר

פומיקי הוא שדון קטן, אדום שיער, תזזיתי ושובב. בסיפוריה של אליס קואט אשר עובדו לסרטים ולתוכניות טלוויזיה מתגורר השדון החמוד והזעיר (גובהו 20 ס"מ סך הכל) בביתו של נגר, הלוא הוא מר אדר (כן, כן גם בסיפור המקורי השם הוא אדר.....).

אמנם המכון טובל בירק ועשיר בעבודות עץ וכן מתגוררים בו בעלי חיים אחרים, ציפורים, דגים ועוד יצורים קטנים אך פומיקי לא מתגורר בו. מדי פעם פומיקי מגיע לביקור אלי ואז המקום מתמלא שמחה, רעש והמולה....

באחד הימים לאחרונה, נכנס השדון לחדרי. ילד קטן קומה, כמעט זערורי. שיערו אמנם לא אדמוני אך עיניו צוחקות וכל מראהו מביע תזזית ותנועה. פומיקי נכנס לחדר עם הוריו, אנשים חביבים המוכרים לי מביקורים קודמים עם ילדים אחרים שלהם. פומיקי לא אכזב את המסורת המשפחתית.... תוך דקות ספורות, לאחר שהפשיר והתאושש מהחרדה הראשונית המאפיינת מפגשים אלו הוא פצח במלל בלתי פוסק, קולני, מצחיק, מסלסל כשהוא מוציא אותי מהריכוז... הוריו אף הם הצטרפו לעליצות כשמבטיהם מביעים גאווה אך גם מבוכה ואי נוחות מהמהומה אשר בנם מחולל.

הרפרטואר שלו היה מגוון ולאחר זמן קצר הוא עבר לתרגילי התעמלות על הקרקע כאשר הוא מרבה בגלגלונים ושאר תרגילים עוצרי נשימה (מהשתאות אך גם מתוך חשש לילד עצמו ולתכולת החדר.....).

הילד שפע מתיקות אך בעיקר תנועתיות. לרגע ישב על הכיסא ובמשנהו התגלגל מתחת לשולחן או אץ רץ מאחוריי. התנועתיות המהירה הזו עוררה בי זיכרונות עבר על הסידרה היפה של פומיקי (עוד מימי גדולתו של ערוץ 1....).

פומיקי רץ, קפץ, נעלם, דיבר, התגלגל, שר ומדי פעם אף שיתף פעולה איתי. החדר שלי התמלא אורה ושמחה, גילה וצהלה. רק הוריו משום מה לא נראו שמחים במיוחד.....

לבסוף פומיקי  והוריו הלכו ואני נשארתי מחויך קמעה. לאחר הביקור אני לא דר' אדר, אני הנגר מר אדר (למרות שבמציאות כישורי הטכניים ובוודאי בתחום הנגרות עלובים....) אשר זכה לביקורו הקסום של פומיקי, בחדרי הכפרי ואשר במגע הקסם שלו החזיר אותי לילדותי, לאגדות, לפיות, לשדונים.

מדי פעם אני זוכה לביקור של פומיקי.... לעתים הוא ילדון בלונדי כחול עיניים, לעתים הוא ילד כהה עור שחור עיניים אך לכל הפומיקים שמחת חיים מבעבעת, צחוק לעתים גם עם דמע, תנועתיות עד בלי די. ילדים עם קסם אישי רב, המעוררים מבלי משים חיוך בכל  הפוגש אותם ואולי זהו תפקידם- לגרום לנו לחייך ולחוש עליזות. רק הוריהם מדי פעם מבליעים דמעה מהולה בגאווה על ילדם הזעיר, פומיקי.


מוקדש באהבה לפומיקים באשר הם!!!

 
 
דף הבית 
אודות  
תהליך האבחון של הפרעת קשב 
מבחנים ממוחשבים  
שאלונים להורדה  
שאלונים לאבחון עצמי 
מאמרים 
עדכונים 
קטעי וידאו 
...אימרות כנף של 
...ולעתים העיניים דומעות 
לילדים ונוער 
פורום 
דרכי הגעה  
קישורים מומלצים 
צרו קשר  

 

כל הזכויות שמורות למכון אדר © 2008